- A malom 1956-os... [kugi]
- A malom 1924-es... [kugi]
- További képek és... [kugi]
- A balról látható... [kugi]
- Kedves Róbert!... [Kurucles]
- Köszi! Sajnálom! [Ády]
- Lebontották és a h [Kimster20]
- Tinódi utca 1. –... [visuo]
- Soroksári út... [visuo]
- 1909-ben tervezték... [visuo]

az 1900-as években | Forrás:Ungarn Kais. und Kön. Hof-kunstanstalt, Budapesz 1909.
leguan | 2011-07-24 Nagy kép
Andrássy út
Andrássy út
Andrássy út
Andrássy út
Andrássy út
Andrássy út
Andrássy úti részlet
Andrássy út 30
Andrássy út 30
Aréna úti részlet
Andrássy út 121
Andrássy út 121
Autóbusz próbajárat az Andrássy úton
Andrássy út
Andrássy út
MÁV Nyugdíjintézeti bérházak a Köröndön
Andrássy út 88
Andrássy út 88
Népköztársaság útja
Andrássy út
Andrássy út
Operaház
Andrássy út 22.
Andrássy út 22.
Párizsi Nagyáruház
Andrássy út 39
Andrássy út 39
Reitter kévéház a Dreschler palotában Budapesten
Andrássy út 25
Andrássy út 25
Schanzer-villa, MUOSZ-székház
Andrássy út 101
Andrássy út 101
Terézvárosi Társaskör, báró Born palota
Andrássy út 132
Andrássy út 132
Terror Háza Múzeum
Andrássy út 60-64
Andrássy út 60-64
Fonciére-palota
Beküldte: leguan
2011:07:24 14:12
2011:07:24 14:12
A francia Fonciére Biztosító Társaság (a XIX. század második felétől egészen az államosításig működött nálunk) 1881-ben hirdetett pályázatot a mai Andrássy út és Bajcsy-Zsilinszky út sarkán lévő telkének beépítésére. Erre 58 pályamű érkezett be, ebből négyet díjaztak (Quittner Zsigmond, Lechner Ödön, Feszty Adolf és Pártos Gyula). Végül Feszty Adolf kapta a megbízást. Az 1882-ben felépült neoreneszánsz Fonciére-palota a magyar építészet egyik gyöngyszeme, azonos szinten a Gresham vagy a New York palotákkal, vele kezdődött az Andrássy út.
A kupolája a világháborúban megsemmisült, nem építették újjá, azonban a korábban előtte állt Hermész-szobor 1990 óta ismét ott áll a ház ormán.
Hozzászólás csak regisztrált felhasználóknak!
Kedves Szerkesztő! Az alsó két kép forrása nem "leguan", hanem a BudapestCity.org történelmi-turisztikai honlap. Legyél szíves javítani a hibát! Köszönettel: az említett honlap főszerkesztője.
T. Varga Máté!
Előbb a saját honlapodon kéne körülnézned, és ott pótolni a forrás hiányokat. Ezen a Blahás oldalon szereplő Corvin képet én készítettem és nincs alatta a forrás! http://budapestcity.org/11-egyeb/utcak-terek/Blaha-Lujza-ter/index-hu.htm
A kép a retronom. hu oldaláról lett elvíve! http://retronom.hu/index.php?q=node/5619
Furcsállnám hogy pont abból a pozícióból és pont akkor sikerült neked is lefotóznod a Corvint, hogy ugyan azok a kocsik parkoltak előtte.
Sőt az említett Blahás oldal alján található mokkás üveg alatt se találok forrást, ami szintén a retronom. hu oldaláról van letőltve. http://retronom.hu/index.php?q=node/4700
Szóval???
Nem az említett honlapról származnak az itt közölt képek.
De ha már előkerült a téma:
Például a honlapjának ezen a (találomra kiválasztott) oldalán lévő képeknek hol tüntette fel a forrását? És ezekkel kapcsolatban milyen alapon közli azt, hogy "Minden jog fenntartva"? Megvásárolta ezeket a jogokat?
Csak a tisztázás kedvéért!
Hozzátéve, hogy honlapja nagyon jó, és láthatóan sok munka van benne. Azonban a kultúrának, így a képi kultúrának is vannak olyan részei, amelyek közkincset képeznek, senki sem tulajdoníthatja ki azokat.
Kedvelem, amikor valaki felveszi a "hivatalos" formulát. (Mintha a Csatornázási Művek akarna bírságolni...). A közlési jog komoly és sokrétűen bonyolult dolog, rögtön kiderül, ha valaki csak játszik vele.
Egyébként éppen az egykor.hu-val szemben különösek az ilyen problémázások, hiszen külön programelem szolgál a forrás közlésére. Minimum olyan valaki problémázhat, aki hasonlót működtet.