- A malom 1956-os... [kugi]
- A malom 1924-es... [kugi]
- További képek és... [kugi]
- A balról látható... [kugi]
- Kedves Róbert!... [Kurucles]
- Köszi! Sajnálom! [Ády]
- Lebontották és a h [Kimster20]
- Tinódi utca 1. –... [visuo]
- Soroksári út... [visuo]
- 1909-ben tervezték... [visuo]
Van képed a helyhez?Képnézet váltás
Bátori Artur Emil Bélyegkereskedés
Városház u. 14
Városház u. 14
Invalidusok-háza, Károly kaszárnya
Városház utca 9
Városház utca 9
Komlókert Vendéglő, Pest
Városház utca
Városház utca
Városház utcai részlet
Városház u. 7
Városház u. 7
Verbőczi L. Vendéglője a Komlótőkéhez
Beküldte: Ády
2013:06:26 15:25
2013:06:26 15:25
A ház helyén 1900-ig egy egyemeletes sarokházban 1810-től az Arany Ökör vendéglő és "kocsmaház" működött, majd 1860-tól átalakítva a Zenélő Óra. Amikor a rozzant házat lebontották, és helyén egy ötemeletes bérpalota épült, ennek földszintjén működött tovább. Amíg 1910 körül Verbőczy Lajos át nem keresztelte Komlótőké-re. De még sokáig úgy hírdette, hogy a "volt Régi Zenélő Óra". 1936-ban elárverezték, és az új tulaj ismét Arany Ökör néven nyitott vendéglőt. Ami 1945-ig működött.
De jó! Köszönöm az új infókat!
Forrás: Gundel Imre - Harmath Judit: A vendéglátás emlékei
Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó 1982.
Kedves Leguan! Mivel ilyen jól ismeri a Régi Zenélő órát, kérdezem a Városház utca 10- ben volt nagyapámék (Gömbös Lajos) Zenélő Órához vendéglője arról tud e valamit? Képeslapom is van róla. Feltöltöttem, a Városház utcai részleten (2 kép) a portál és a lámpa felismerhető.
Éppen a Gömbös vendéglő miatt lett ennek a neve a Régi Zenélő Óra, míg a Gömbös-féle lett az Új...... A Városház utca másik (páros) oldalán. És egynéhány évig egymás konkurensei voltak, különösebb harc nélkül. Állítólag az egyikben jobb volt a bor, a másikban a sör (nem tudom, melyikben melyik). ------ Egy dolgot kell csak korrigálnom. Gömbös Lajos vendéglője a Városház u. 10. alatt nem 1912-17 között létezett, hanem 1901-1907 között. Ekkor szerepel a Budapesti Címjegyzékben. Előtte egyáltalán nem, utána csak 1913-ban, de már VIII. Tisza Kálmán (most Köztársaság, legujabban II.János Pál pápa) tér cím alatt.
Édesapám mesélte, Budafokon pincét béreltek hogy a vendégek évjáraton belül mindég ugyanazt a bort kapják, a másik éttermen ott a Sörcsarnok felirat, tehát a dilema valószínü megoldodott mi voltunk a "borossak". Az évszámot én saccoltam és nem biztos, mivel édesapám 1905-ös születésű és ott áll az első sorban a fiúk közt. A Tisza Kálmán térit- azt hiszem- elvitte a világválság. Köszönöm a segítséget.
Szívesen.