- A malom 1956-os... [kugi]
- A malom 1924-es... [kugi]
- További képek és... [kugi]
- A balról látható... [kugi]
- Kedves Róbert!... [Kurucles]
- Köszi! Sajnálom! [Ády]
- Lebontották és a h [Kimster20]
- Tinódi utca 1. –... [visuo]
- Soroksári út... [visuo]
- 1909-ben tervezték... [visuo]

A széles Kerepesi út folytatása a keskeny Hatvani utcában 1840 körül. Baloldalt a Nemzeti Színház, a majdani Astoria helyén még egyemeletes ház. | Forrás:Siklóssy László: Hogyan épült Budapest? Fővárosi Közmunkák Tanácsa 1931
leguan | 2012-02-29 Nagy kép
Kossuth Lajos utca
Kossuth Lajos. utca.19-21.
Kossuth Lajos u. 5
Kossuth Lajos utca 6.
Kossuth Lajos utca 2
Kossuth Lajos utca
Kossuth Lajos utca 9.
Kossuth Lajos u. 1-3
Kossuth Lajos utca 3.
Kossuth Lajos utca
Kossuth Lajos utca
Kossuth Lajos tér 12
Kossuth Lajos utca 8
Kossuth tér 1-3
Kossuth Lajos tér 1-3
Kossuth Lajos (Hatvani) utca bővítése
2012:02:24 22:31
Az 1893. évi XIV. törvénnyel, amely szerint a Kerepesi (1804 előtt Hatvani, illetve 1906 után Rákóczi) út folytatásaként széles sugárút vezessen egyenesen a Dunáig, hivatalos megerősítést nyert e fontos sugárút, a Hatvani (1894-től Kossuth Lajos) utca átépítése.
A törvény nem csak az Eskü-téri (Erzsébet) híd megépítését, de a Hatvani utca szélesítését is szabályozta, amely szélesítést az út északi oldalán kellett végrehajtani. (Így érintette a Dreher-palotát is.) Ez sok érdeket sértett, hiszen az érintett házak földszintjén jól menő kereskedések működtek, a háztulajdonosok felé tetemes bérleti díjakkal. Ezért, a Vasárnapi Újság leírása szerint: „A Kossuth-utcza éjszaki oldalának újjáépítéséhez úgy fogtak tehát hozzá, hogy a házaknak csak a hátsó részét bontják le, az előrésze megmarad a boltokkal. Háta mögött egész rendben fölépül az új palota, a boltos aztán a régi helyiségből beköltözik az újba. Ekkor napok alatt bontják el a régi épület maradványait s egyszerre előtűnik az új palota fényes kirakataival.”
Hozzászólás csak regisztrált felhasználóknak!