- A malom 1956-os... [kugi]
- A malom 1924-es... [kugi]
- További képek és... [kugi]
- A balról látható... [kugi]
- Kedves Róbert!... [Kurucles]
- Köszi! Sajnálom! [Ády]
- Lebontották és a h [Kimster20]
- Tinódi utca 1. –... [visuo]
- Soroksári út... [visuo]
- 1909-ben tervezték... [visuo]

távlati kép 2012-ben a Duna-part felől, már kisvállalkozások betelepedésével | Forrás:saját fotó
leguan | 2012-05-26 Nagy kép
Budapesti Harisnyagyár
2012:05:26 14:04
Az épületegyüttes eredetileg a Filatorigáti Textilműveké volt, majd – az ennek a pestszentlőrinci fonodával történt egyesítésével létrejött – Filtex nyomóüzeme, végül a Viktória Kötő és Szövőgyár egyik telephelye. A Viktória négy telephelyének egyesítésével 1951-ben hozták létre a Budapesti Harisnyagyárat.
Több forrásban – hibásan – Óbudai Harisnyagyárként szerepel. Ez a gyár viszont a Vihar és Raktár utcák találkozásánál volt, az államosítás előtt mint az 1924-ben alapított Guttmann és Fekete Budapest (GFB) harisnyagyár, és több más kisebb-nagyobb harisnyagyárral együtt csak 1961-ben olvasztották be a Budapesti Harisnyagyárba. Igy a Budapesti Harisnyagyár az akkori kötőipar egyik legnagyobb és legtöbb gyárral rendelkező nagyvállalata lett.
1993-ban végelszámolás, 1994-ben felszámolás alá került. Tevékenysége egyes részegységeinek kiválásával és újbóli önállósodásával, illetőleg gépparkjának kisvállalkozásokhoz történt „szétszóródásával” részben ezt követően is folytatódott. Az épületegyüttest nem sokáig láthatjuk, helyére megapláza építését tervezgetik néhány éve.
(Az egyes épületek azonosításához még nem találtam forrást.)
Hozzászólás csak regisztrált felhasználóknak!