- A malom 1956-os... [kugi]
- A malom 1924-es... [kugi]
- További képek és... [kugi]
- A balról látható... [kugi]
- Kedves Róbert!... [Kurucles]
- Köszi! Sajnálom! [Ády]
- Lebontották és a h [Kimster20]
- Tinódi utca 1. –... [visuo]
- Soroksári út... [visuo]
- 1909-ben tervezték... [visuo]

a Kioszk és a Bazár egy része 1880 körül, a Dunán még sem Erzsébet-, sem Ferenc József- (Szabadság-) híd | Forrás:Siklóssy László: Hogyan épült Budapest? Fővárosi Közmunkák Tanácsa 1931
leguan | 2012-02-22 Nagy kép
Ybl Miklós tér 5-6.
Ybl Miklós tér 2-6
Várkert kioszk
2010:08:25 13:17
A Várkert Kioszk 1875-től 1882-ig épült Ybl Miklós tervei alapján, a Várkert Bazárral egy időben. A szabadon álló épület a királyi palotát vízzel ellátó szivattyúgépházat rejtette magában. A vizet a Dunából nyerték, majd tisztítás után két szivattyú segítségével nyomták fel a Várba. (2009 áprilisában, csatornaépítés során találták meg azt a – már teljesen elfeledett – hat teremből álló ciszternarendszert, amelyben kavicsréteg szűrte meg a Duna-vizet, a várbeli felhasználásra. Egészen a fővárosi közművek kiépüléséig.) Az emeleten alakították ki a kezelőszemélyzet szolgálati lakását. A kazánház kéményét az épület díszes tornya rejtette el. A kis szivattyútelep az északi oldalon elegáns, loggiás bejáratú kioszkkal egészült ki. Ez a két világháború között, de még azután is, a hatvanas években kávéházi terasznak adott helyet. Az eklektikus épület reneszánsz és barokk stílusjegyek dekoratív ötvözete. A finom szobrászmunkákat Schröffl György és Ármin készítette, a sgraffito technikával készült groteszk falfestmények Scholtz Róbert munkái.
Majd több éven át felhasználatlanul állt, egyre rosszabb állapotba kerülve. Majdnem az összedőlés előtt lett új tulajdonosa, aki – a restaurálást követően – kaszinót működtetett benne.
Hozzászólás csak regisztrált felhasználóknak!